Strona główna » O firmie » Dofinansowania

Dofinansowania

Dofinansowania z Programu Regionalnego Narodowa Strategia Rozwoju

Projekt: Wzrost konkurencyjności firmy Gran Marmi na rynku poprzez dywersyfikację oferty .

Projekt RPPM.01.01.02-00-039/09-00

AUTOMATYCZNY STÓŁ DO PIASKOWANIA

Urządzenie przeznaczone do automatycznego piaskowania tablic kamiennych. Wymaga podłączenia piaskarki ze sterowaniem elektrycznym. Piaskowanie liter w kamieniu wymaga doświadczenia, precyzji a przede wszystkim bardzo silnych ramion sprawnego rzemieślnika.

W przypadku automatycznego stołu do piaskowania zaangażowanie pracownika obsługującego maszynę zostało tu sprowadzone do minimum. Wystarczy położyć kamienny element z wyciętym na ploterze szablonem liter czy też znaków i zaprogramować ruch głowicy w suporcie. Ta porusza się w osi X (ruch wzdłuż mostu) oraz w osi Y (przesuw całego mostu). Na dotykowym panelu możemy płynnie ustawić prędkość przesuwu. Co więcej,za sprawą pokaźnego pola roboczego (1200×1600 mm) możemy za jednym razem zadać maszynie piaskowanie „ napisówki ” nawet czterech pionowych płyt nagrobkowych. Inteligentny sterownik mija pola,które nie będą piaskowane, wyłączając pracę piaskarki podczas przejść między polami. Urządzenie ma pamięć do 10 pół powtórzeń i aż do 10 powtórzeń każdego pola,więc można pokusić się o wykonanie liter głębokich nawet na centymetr. Na wyposażeniu stołu jest dodatkowy wózek obrotowy o nośności 700 kg.

PIASKARKA BEZPYŁOWA SANDMASTER PRO

Najbardziej zaawansowana technologicznie piaskarka bezpyłowa, wyposażona w rozbudowany system podwójnej separacji ścierniwa i filtracji pyłów z oczyszczaniem filtrów do zbiornika pyłów polecana firmom o dużych przerobach i ceniących wysoki komfort i efektywność pracy. Maszyna wyposażona jest w najlepszy osprzęt gwarantujący długoletnią trwałość i bezawaryjność. Dodatkową wygodę zapewnia zaawansowany system dekompresji.

BOCZKARKA OMEGA 100

Maszyny serii Omega zostały opracowane z nowoczesną koncepcją i założeniami strukturalnymi. Wielogłowicowe boczkarki automatyczne wyróżniają się wyjątkową wydajnością oraz bardzo wysoką jakością obróbki wszystkich rodzajów marmuru i granitu.

Kompletne wyposażenie maszyny pozwala na jednoczesne wykonanie wszystkich operacji obróbki i wykończenie produktów stosowanych w sektorze budowlanym, wyposażenia wnętrz i nagrobkowym. W stopniach, parapetach oraz innych produktach o grubościach od 20 do 60 mm ( Omega 60) oraz od 20 do 100 mm (Omega 100) maszyna może wykonać: kalibrowanie,prosty bok, fazki , nacinanie rowka ociekacza, kapinosu, cięcia uchylne oraz odpowiednie polerowanie, wycinanie schodka, slot, boki toroidalne, boki o kształtach zaokrąglonych regularnych ( ćwierćwałek, sowi dziób, itd.) frezowanie boków do form nieregularnych.

FOTOTECHNOLOGIA

Fototechnologia jest techniką, dzięki której możemy wypiasko­wać w dowolnym materiale z kamienia detale z niespotykaną dotąd precyzją. Umożliwia to uzyskanie zdjęcia z poziomami szarości jak i w kolorze.

Cały proces opiera się na precyzyjnej obróbce komputerowej oraz dokładnym naświetleniu folii UV. Technologia ta nie pociąga za sobą dużych nakładów finanso­wych a jakość i precyzja piaskowanych detali zadowoli najbardziej wymagających klientów. Bogactwo wzornictwa możliwe dzięki fototechnologii z penością Państwa zainteresuje.

Dzięki nowej maszynie do wycinania liną jesteśmy w stanie uzyskać praktycznie każdy kształt płyty w grubości nawet do 30cm! Cięcie po łuku w tej grubości nie sprawia nam żadnego problemu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

WDROŻENIE TECHNOLOGII WYTWARZANIA MASY POLIMEROGRANITOWEJ NA BAZIE NIEPEŁNOWARTOŚCIOWYCH ELEMENTÓW GRANITOWYCH

Firma Gran MARMI Zakład Kamieniarski Zielke Stanisław pragnie poinformować, że realizuje projekt pt.: „Wdrożenie technologii wytwarzania masy polimerogranitowej na bazie niepełnowartościowych elementów granitowych”

współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w formie dotacji celowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013 (www.poig.gov.pl):

Oś priorytetowa 4: Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia

Działanie 4.3: Kredyt technologiczny

Numer umowy: UDA-POIG.04.03.00-00-793/11-00

Instytucje zaangażowane:

  • Instytucja Zarządzająca: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (www.mrr.gov.pl)
  • Instytucja Pośrednicząca: Ministerstwo Gospodarki (www.mg.gov.pl)
  • Instytucja Wdrażająca: Bank Gospodarstwa Krajowego (www.bgk.com.pl)